אודות

ארגון ‘אנו בניך’ הוקם בשנת תשע”ח, אך הגרעין שלו הוטמן לפני למעלה משלושה עשורים. אז התייתמה שרה פריד בת ששת השבועות מאמה היקרה.

שרה הקטנה נולדה לעולם של יתמות וכאב, ללא אמא שתכוון ותגדל, שתחבק ותעצים. כשבגרה והיתה בעצמה אם לילדים, החליטה להרים את הכפפה ולפתוח ארגון ייחודי ליתומים ויתומות ולכאלו שהקושי מציף את חייהם. המטרה העיקרית שלה היא: למנוע מהם לעבור את מסכת התלאות אותה עברה היא בכל שנות ילדותה. בעלה, הרב אהרן פריד שליט”א נרתם לרעיון ויחד הם הפכו את החזון למציאות.

כך קם על תילו ארגון ‘אנו בניך’, ששם לו למטרה להיות לעזר וסיוע עבור יתומים ויתומות, אלמנות, נשים המתמודדות עם קשיי פריון, וחולים.

הארגון ניצב לצידם בתקופה הקשה, ומציע להם תמיכה וליווי של אנשי מקצוע, שיעזרו להם לצלוח את המסע המאתגר ולצאת ממנו מחוזקים ומעודדים.

מנהלי הארגון זכו לעידודם של אנשי חינוך ורבנים חשובים, והצליחו לממש את החזון העוצמתי שניצב כל העת לנגד עיניהם: להעניק תמיכה ותקווה לכל אלו שעולמם חרב עליהם בפתע פתאום ולתת להם את ההרגשה שהם לא לבד במערכה המורכבת.

כך, במקצועיות, באהבה, במסירות ובעקביות, מצליחים ב’אנו בניך’ לספק לכל אחד ואחת מסגרת של כוח וכתף תומכת. מעניקים להם ביטחון ואמונה ששומרים עליהם שלא לשקוע בביצת היגון, אלא להשקיע כוחות ולצאת מהמצב מחוזקים מאי פעם. כי עם ‘אנו בניך’ הם זוכים ליהנות מהווה יציב ולהתקדם לעתיד מואר.

חברי הוועד וההנהלה

ארגון ‘אנו בניך’ הינו מעצמה שצמחה למגדלור מאיר עבור רבים. חברי הוועד וההנהלה של ‘אנו בניך’ נבחרו בקפידה, תוך שימת דגש על מקצועיות וניסיון מעשי בשטח. הם מכירים היטב את המצוקה והכאב של ילד יתום, רובם חוו זאת על בשרם בעבר, וממשיכים להתמודד מול הקושי בהווה. 

חברי ההנהלה מתאגדים יחד לטובת מימוש החזון ועושים ככל יכולתם בשביל להעלות עוד חיוך על פניהם של המתמודדים ולהעניק להם כלים יעילים לחיים מאושרים יותר.

הרב אהרן פריד שליט''א

יו''ר ומייסד הארגון

הרב שמואל ברייש שליט''א

מנכ"ל

הרב אברהם יהודה רובינשטיין שליט''א

מנהל מקצועי באגף אחים לחיים

הרב עמרם לוי אופמן שליט''א

שהתייתם בגיל צעיר

הרב אהרן יעקובוביץ שליט''א

שהתייתם בנערותו מאביו ז''ל

הרב ישראל שטיינר שליט''א

שהתייתם

הרב אהרן פרידמן שליט''א

פסיכולוג ומטפל

שהתאלמן בגיל צעיר

הרב אהרן רייזמן שליט''א

מנהל אגף 'דורות ישרים'

שהתמודד עם המתנה ארוכה לזש''ק

הרב ישראל וינטרניץ שליט''א

משגיח בישיבה קטנה בעלזא

גב' ד. וינד

מנהלת מקצועית באגף 'אחות ללב' ומלווה תהליכים פרטניים

גב' ש. פריד

בעלת תואר בעבודה סוציאלית

יתומה מגיל שישה שבועות

גב' פ. רייזמן

בעלת תואר בעבודה סוציאלית

מלווה ומטפלת

גב' מ. רוזנגרטן

מלווה ופעילה באגף אחות ללב

אנשי הצוות בהנהלת ארגון ‘אנו בניך’ פוסעים יד ביד לצד המתמודדים, פותחים את הלב, מטים אוזן ומגישים כתף.
לצידם ניצבים עשרות החונכים, הפעילים והמתנדבים בכל האגפים, שעושים לילות כימים בשביל להאיר את עולמו של כל אחד ואחת מהמתמודדים שזקוקים לכך.